501SHB3R9ASLE
Mfr.Part #
501SHB3R9ASLE
Datasheet
501SHB3R9ASLE
Description
CAP CER 3.9PF 500V C0G/NP0 1111
Stock
254
Capacitance :
3.9 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
500V